Vinotéka Slámovka

Máme to nejlepší víno pro každou příležitost

Burčák 2022

V prodeji od 6.9. do 9.10. 

Burčák je zdraví prospěšný nápoj obsahující velké množství vitamínů. Díky kvasinkám v něm objevíme bílkovinné látky, takže je výživný. Dále v něm nejdeme tiamin, jeden z vitamínů skupiny B, který podporuje srdeční činnost. A kyselina nikotinová a nikotinamid zabraňují nervovým a kožním poruchám. Kyselina pantotenová chrání tělo proti onemocnění sliznice a zažívacího ústrojí. Pozitivní, čistící působnost na trávící ústrojí je nepochybná.

Co u nás najdete?

víno a zase víno...

Lahvová vína

Vína od několika Moravských a světových vinařství. Popis vinařství naleznete níže.

Brambůrky oříšky

Sortiment pochutin neodmyslitelně patří k vínu. Proto u nás naleznete bramburky, oříšky, tyčinky...

Naši vinaři

Vinařství Konečný

Čejkovice

VÍNA VYRÁBÍME POMOCÍ MODERNÍCH TECHNOLOGIÍ, JAKO JE ŠETRNÉ ZPRACOVÁNÍ HROZNŮ, ODKALENÍ MOŠTŮ, ZAKVÁŠENÍ UŠLECHTILÝMI KVASINKAMI A ŘÍZENÁ TEPLOTA KVAŠENÍ.

ODBOURÁVÁNÍ KYSELINY JABLEČNÉ U ČERVENÝCH VÍN JE SAMOZŘEJMOSTÍ.

VŠECHNA NÁMI VYROBENÁ VÍNA JSOU JEDINEČNÁ A JSOU URČENA JAK PRO KAŽDODENNÍ POTĚŠENÍ, TAK PRO SLAVNOSTNÍ PŘÍLEŽITOSTI.

Vinařství Žůrek

Kyjov

Naše firma je rodinného charakteru - na Slovácku se vztah k vínu a k vinohradu dědí spolu s jejich vlastnictvím z otce na syna již několik generací.

Dnešní majitel firmy Stanislav Žůrek, jun. si vzpomíná, jak ho jeho děda František Žůrek zasvěcoval do tajů vinařství. Jeho otec Stanislav Žůrek rovněž vinařil - daleko více času však věnoval hudební činnosti - dlouhá léta byl kapelníkem dechové hudby Podhoranky - později založil a vedl vlastní kapelu Vinařinku. V obou kapelách rovněž účinkovala jeho žena Eva coby zpěvačka.Tak byl mladý Stanislav od malička zaučován dědou ve vinařství a otcem veden k ovládání několika dechových nástrojů. Po vychození základní školy byl přijat na vinařskou školu ve Bzenci. Během studia vyhrál dvakrát v soutěži Zenit v kategorii do 18 let titul "mladý vinař".

Vinařství Cícha

Blatnice pod sv.Ant.

Kořeny našeho rodinného vinařství sahají do dávných dob(první zmínka je z roku 1780), kdy se vinařstvím zabývali už naši pradědové. Rozšíření vinařství nastalo v roce 1994 kdy jsme ve větší míře začali vysazovat vinice až na součastné 5 ha. Naše vinice se rozkládají na posledním výběžku Bílých Karpat, který tvoří jižní svah kolem Blatnice.

Jílovitokamenité půdy s velkým obsahem minerálů a klima ovlivněné tzv. Halnými větry dávají našim vínům příznačnou minerálnost, podpořenou jemnou pikantní kyselinkou a současně i bohatý potenciál do budoucna

Vinařství Kořínek

Hnanice u Znojma

V současné době obhospodařuji 4 hektary vinohradů, jejichž odrůdová skladba je tvořena především typickými odrůdami pro Znojemsko - Sauvignon, Veltlínské zelené a Ryzlink rýnský. Stáří vinohradu je od 11 do 24 let, což dává našim vínům jedinečný charakter. Vinice se nacházejí v nadmořské výšce od 264 m.n.m. do 342 m.n.m. a jsou součástí Národního parku Podyjí. Vinice jsou obhospodařovány dle zásad integrované produkce, což zaručuje šetrnost k přírodě včetně redukce hroznů. Sběr hroznů probíhá pouze ručně, kdy je zajištěna selekce kvalitních hroznů.

Vinařství Baláž

Dolní Dunajovice

JSME RODINNÉ VINAŘSTVÍ s charakterem elegance.

Sídlíme ve vinařské obci Dolní Dunajovice, kde také obhospodařujeme většinu svých vinic. Naše roční produkce se v závislosti na charakteru a vývoji ročníku pohybuje od 50 - 60 tis. lahví vína. Vzhledem k přirozeným půdním, klimatickým a mikroklimatickým podmínkám Mikulovské vinařské podoblasti a samozřejmě i jedinečným podmínkám našich vinic, se zaměřujeme převážně na bílé odrůdy a vína.

Ochutnejte naše vína